Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Me makinë të blinduar dhe armë, arrestohet ish-shoferi i prokurorit Arjan Ndoja

Mondi Voga 44 vjeç nga Fushë Kruja është vënë në pranga pasi i është gjetur armë në automjetin blind me të cilin lëvizte.

Një dyshim mbi mjetin superluks me aksesorë shtesë dhe të blinduar i cili po lëvizte në aksin Vorë- Krujë ka vënë në lëvizje efektivët e rrugores të cilët pas kontrollit i kanë vënë pranga drejtuesit, i cili ishte i shpallur në kërkim nga policia më shumë se një vit më parë pasi rrahu avokatin Ilia Ilia.

Ngjarja bëri bujë në opinionin publik pasi asokohe Voga ishte shoferi i prokurorit Arjan Ndoja i cili u vu disa vjeshtën e shkuar në qendër të vëmendjes pas etiketimi të drejtpërdrejtë nga kryeministrit Rama si prokuror KCCK (kap cca të kapësh) dhe i lidhur me krimin.

Disa javë pas këtyre akuzave prokurori Ndoja ishte shënjestër e një atentati mafioz ku mbeti i plagosur, ndërsa vdiq shoferi i ri i tij, Andi Maloku.

Në automjet bashkë me Ndojën ndodhej dhe Landi Muharremi, i dyshuar si një nga eksponentët më të rrezikshëm të krimit në qarkun e Durrësit, i cili gjithashtu mbeti i plagosur rëndë.

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Policia Rrugore e kryeqytetit, në vijim të kontrolleve parandaluese për aksidentet rrugore, verifikimin e automjeteve që përdorin sisteme pamore dhe zanore shtesë, si dhe në zbatim të planit të masave të DVP Tiranë për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri, gjatë monitorimit të sjelljes se përdorueseve të rrugës, në rrugën interurbane Vorë-Krujë ka konstatuar në lëvizje një automjet që përdorte sisteme pamore shtesë dhe menjëherë është vënë në ndjekje të tij duke e ndaluar atë.

Gjatë kryerjes së veprimeve policore, drejtuesi i mjetit me iniciale M. V., 44 vjeç, nga Fushë Kruja rezultoi se drejtonte një automjet të blinduar pa autorizimin përkatës dhe me mangësi në dokumentacionin e mjetit.

Nisur nga mangësitë dhe përdorimi i sistemeve pamore shtesë, nga patrulla e Policisë Rrugore u bë edhe një kontroll i imtësishëm, gjatë të cilit, këtij shtetasi, në çantën e dorës iu gjet edhe një armë zjarri pa leje, e tipit TT. Menjëherë u bë arrestimi i tij në kushtet e flagrancës, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”. Automjeti i blinduar u sekuestrua ne ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime te tjera hetimore e procedurale. Ndërkohë, ky shtetas është ndëshkuar edhe me masën administrative “Tërheqja e lejes së drejtimit”, për përdorim të sistemeve shtesë dhe mungesë të dokumentacionit të automjetit të blinduar.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *