Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Me lot në sy gazetarja Genta Popa bën vaksinën live në studion e lajmeve, kujton njeriu e afërt që vdiq nga Covidi

Pasditen e sotme ka nisur dhe vaksinimi i gazetarëve dhe operatorëve të terrenit në vend, si një kategori e riskuar prej virusit për shkak të angazhimit profesional.

Gazetarja Genta Popa, zgjodhi ta merrte dozën e parë të vaksinës anti-Covid live nga studio e lajmeve të Top Channel.

Me lot në sy spikerja e lajmeve i bëri apel të gjithë qytetarëve të vaksinohen, duke kujtuar dhe kunatin e saj të ndjerë, Kujtim Prodani, i cili ndërroi jetë pak kohë më parë pikërisht nga Covid-19.

Pjesë nga biseda me Silva Binon:

Genta Popa: Kujtoj dhe unë them në këtë moment se më vjen në mend familjari im i dashur Kujtim Podani, i cili humbi jetën nga Covid-19….me siguri edhe ju keni ndonjë familjar që ka humbur betejën me Covid-19, kështu që le të kemi besim tek vaksina. Apo jo zonja Bino?

Silva Bino: Unë u emocionova shumë Genta!

Genta Popa: Le të përpiqemi të jemi sa më humanë sepse kjo është detyra jonë. Keni humbur dhe ju nga fusha e mjekësisë, keni humbur kolegët tuaj.

Silva Bino: Patëm shumë miq që humbën jetën dhe ky është një çast shumë i rëndësishëm….ju falenderoj.

Genta Popa: Shpresoj që gjithçka të shkojë sa më mirë për të gjithë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.