AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Me ligj, pa ligj, mbetjet po vijnë në Shqipëri”, Malltezi ngre alarmin

Sekretari i Partisë Demokratike për çështjet mjedisore Jamarbër Malltezi ishte i ftuar në studion e ‘Aktualitet’ në Fax News të gazetarit Bejdo Malo ku foli për fenomenin e mbetjeve që u transmetuan në media që vinin nga Italia.

Ai në studio tha se këto po mësyjnë shqipërinë  me ligj dhe pa ligj, madje edhe me vkm dhe se disa nga këto mbetje janë kamufkuar  si kimikate.

Sa për hetimet është shumë e vështirë të hetohet pasi nuk mjete dhe infrastrukturë verifikuese dhe se këto përsona që bëjnë këtë trafik mbetjesh janë mië të afërt të kryeministrit. Kjo gjë nuk është vetëm në Vlorë por edhe në Porto Romano në Durrës.

Malltezi ishte përsonalisht pak ditë më parë në portin e Vlorës  ku denoncoi këtë skandal.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *