KosovaTe FunditTe Gjitha

Me kapuçë e armë fusin thasët me para në makinë. Si u grabit banka në Prishtinë (VIDEO)

Mesditën e sotme një bankë u grabit në Prishtinë. Pak orë më vonë, mediat kosovare publikuan një video, të marrë nga kamerat e sigurisë, ku shihet skena e vjedhjes.

Disa persona të maskuar dhe me kallashnikovë në dorë, shihen duke marrë paratë në kohën kur të gjithë punonjësit zyrtarë ishin në vendin e punës.

Grabitësit janë tre, dy të veshur tërësisht me rroba të zeza e kapuçë, njëri me veshje të përditshme por me kapuç në kokë.

Dy kapërcejnë gardhin e hekurt të bankës, ndërsa i treti merr thasët me para dhe i fut në makinë.

Tashmë në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës të cilët kanë nisur hetimet për ngjarjen. (D.D/Shuplaka)

 
Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.