Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Me flamuj shqiptarë, tifozët festojnë fitoren në Zvicër (Video)

Pas fitores emocionuese të Zvicrës ndaj Serbisë, e cila sigura nga dy shqiptarë, në Zvicër ka shpërthyer festa.

Me bori makinash dhe flamuj shqiptarë tifozët po festojnë në Yverdon të Zvicrës.

Në minutat e parë të pjesës së dytë ishte Granit Xhaka i cili shënoi golin e parë, duke barazuar me Serbinë.

Më pas në minutat e fundit të ndeshjes ishte Xherdan Shaqiri i cili shënoi golin e dytë.

Në këtë mënyrë ndeshja u mbyllë me rezultatin 2-1 për Zvicrën dhe djemt shqiptarë zgjodhën për të festuar duke bërë më të dyja duart shqiponjën.

(E.V/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.