Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Më e reja 22 vjeçe, më e moshuara 79, njihuni me moshën e deputetëve të ardhshëm, kush do jetë grupi parlamentar më i ‘vjetër’ në Kuvend

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, përmes një postimi në facebook ka pasqyruar grafikët e moshës së deputetëve të ardhshëm në Kuvendin e Shqipërisë të dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Më e moshuara e parlamentit të ardhshëm do të jetë deputetja socialiste Luljeta Bozo, 79-vjeçe, ndërkohë që më e reja rezulton deputetja e Partisë Demokratike Andia Ulliri vetëm 22-vjeçe.

Partia me moshën mesatare më të re është LSI (45.5-vjeç), më pas vjen PS (49.3) , PD (49.5) dhe PSD (49.7 vjeç)

Njoftimi i plotë: # 25prill2021

# zgjedhjetshqiperi2021

# kqz

# moshamesatare e kandidatëve për deputetë, fitues në bazë të rezultateve paraprake

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.