AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Me datën 8 Mars ishte kthyer nga Italia, shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Vlorë

Ka shkua në 5 numri i të prekurve në qytetin e Vlorës nga koronavirusi. Burime për Fax News bëjnë me dije se e prekura është një banore e fshatit Poro, një grua me inicialet L.M rreth 70 vjeçe.

Bëhet me dije se e moshuara ka histori udhëtimi me Italinë. Në datën 8 Mars ka ardhur nga Italia së bashku me burrin.

Burri ka dalë negativ, ndërkohë që gruaja tashmë ndodhet në infektivin e Tiranës.

Kujtojmë se Ministria e Shëndetësisë ditën e sotme njoftoi se ka shkuar në 149 numri i të prekurve më koronavirus në vendin tonë

Derimë tani në vendin tonë janë prekur 146 persona nga Covid 19, 23 prej të cilëve vetëm në 24 orët e fundit. Ndërkohë që një lajm pozitiv është ai i shërimit të 17 pacientëve, të cilët kanë rezultuar negativ pasi u janë nënshtruar dy testeve, dhe do të qendrojnë për 14 ditë në kushtet e vetëkarantinimit në banesat e tyre.

Në spitalin Infektiv ndodhen të shtruar 72 persona, 3 prej të cilëve ndodhen në gjendje kritike për jetën. Siç edhe dihet tashmë 5 persona e kanë humbur luftën me koronavirusin dhe kanë ndërruar jetë që prej mbërritjes së pandemisë në vendin tonë.

 

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *