Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Me armë dhe 500 fishekë, arrestohet një person që donte të mashtronte efektivët në Capitol me ftesë të rreme

Oficerët në Uashington DC kanë arrestuar një burrë nga Virxhinia i cili u përpoq të kalonte përmes një postblloku të policisë në Capitol duke mbajtur letrat kredenciale përuruese, një armë dore të ngarkuar dhe më shumë se 500 fishekë municioni.

Njeriu, i identifikuar në letrat e gjykatës si Ëesley Allen Beeler, po ngiste një kamionçinë, brenda të cilës kishte armë zjarri dhe disa shkrime, një prej të cilave ishte: “Nëse vijnë për armët tuaja, jepini më parë plumbat tuaj”.

Beeler paraqiti një “letër të paautorizuar për pjesëmarrje në inagurim” në një pikë kontrolli të policisë në Kapitol të Premten në mbrëmje, thanë gazetat e gjykatës.

Ai ishte planifikuar të paraqitej në gjykatë të Shtunën.

Duke iu përgjigjur lajmeve për arrestimin, përfaqësuesi demokrat i SHBA Don Beyer i Virxhinias tha se rreziku ishte real dhe qyteti ishte në gatishmëri teksa inaugurimi i Joe Biden po afrohet. “Kushdo që mund të shmangë zonën përreth Capitol dhe Mall këtë javë duhet ta bëjë këtë,” shkroi Beyer në Twitter.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *