Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Me 35.95 euro në bankë dhe prona mbi 1.3 milionë euro, njihuni me deputeten shqiptare më të varfër

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj- Halimaj, mund të jetë zyrtarja më e “varfër” në Qeverinë e Kosovës. Në deklarimin e pasurisë, Balaj-Halimaj ka deklaruar të kursyera në një bankë vetëm 35.95 euro, ndërsa merr pagë nga Qeveria 1,228 euro.

Por në anën tjetër, si pasuri të paluajtshme të përbashkët me bashkëshortin e saj, ajo ka deklaruar mbi 1.3 milionë euro pasuri, ku përfshihen shtëpi dhe tokë bujqësore.

Në Pronësi të përbashkët, zëvendëskryeministrja ka deklaruar dy vetura që kapin vlerën e 13 mijë euro, ndërsa ka marrë kredi për 5 vite në vlerë prej 25 mijë euro.

Mes tjerash, Balaj-Halimaj ka deklaruar se ka aksione bashkë me bashkëshortin në 4 biznese të cilat i ka vlersuar me 190 mijë euro.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *