Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Mburoja Mesdhetare”, Shqipëria bën “zgjedhjen” e saj mes Turqisë dhe Greqisë, ja përkrah kujt do sterviten forcat tona

Rezervat e naftës në botë kanë shkaktuar gjithmonë shqetësime mes shteteve pasi nafta është një mekanizëm i rëndësishmë në zinxhirin e ekonomisë së të gjitha shteteve.

Një ndër konfliktet më të rrezikshme botërore pritet të jetë mbi kontrollin e Medheut Lindor, të kontestuar mes Turqisë në njërën anë dhe Egjiptit, Greqisë dhe Izraelit në anën tjetër.

Turqia kërkon të shtojë prezencën e saj në Detin Mesdhe, Egje dhe Detin e Zi, megjithatë kontesti më i madh ndodhet në Mesdhe, pasi Qiproja veriore njihet si shtet vetëm nga Turqia.

Turqia është vënë në vështirësi nga shtete të ndryshme për eksplorimin e naftës dhe gazit. Edhe stërvitja do quhet “Mburoja Mesdhetare”, kurse shtetet pjesëmarrëse janë Pakistani, Algjeria, Gjeorgjia, Shqipëria, Azerbejxhani, Libia, Libani dhe Tunizia.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.