AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Mbron Ramën në çdo studio televizive, ja posti me të cilin pritet që ta shpërblejë kryeministri Vasilin

Laert Vasili, aktor, dhe komentator politik në mbështetje të Kryeministrit Edi Rama, duket se do të shpërblehet për qëndrimet e tij, duke mbrojtur Rilindjen dhe kreun e qeverisë.

Vasili mund të bëhet drejtues i Teatrit “Aleksandër Moisiu”, në Durrës. Lajmi është bërë i ditur nga burime pranë kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako, por edhe nga burime pranë Ministrisë së Kulturës.

Vetëm pak muaj më parë nga drejtimi i Teatrit u largua për arsye moshe Bashkim Hoxha, një tjetër emër i madhi skenës së teatrit, por edhe letërsisë, dramaturgjisë dhe gazetarisë, madje duke provuar edhe regjisurën në disa shfaqje.

Bulevardonline, referuar burimeve nga bashkia e Durrësit dhe Ministria e Kulturës, raporton se po negociohet që një nga aktorët e mirënjohur të vitëve të fundit të marrë detyrën e drejtorit të Teatrit “Aleksandër Moisiu”.

Laert Vasili ka lindur në Delvinë më 7 Mars 1974. Studioi tek Akademia e Arteve në Tiranë. U diplomua nga Akademia e Artit Dramatik e Teatrit Kombëtar Grek në Athinë 1997. Emërimi i drejtorit të ri varet nga Këshilli Bashkiak.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *