Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Mbi 1000 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, ja sa persona humbën jetën

Maqedonia e Veriut, vijon të shënojë shifra të larta infektimesh dhe vdekjesh nga koronavirusi.

Sipas të dhënave të fundit nga Autoritetet Shëndetësore raportohet se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3 084 teste për CoViD-19 dhe prej tyre 1 093 kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, ose 35 për qind e testeve të kryera.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 28 pacientë, ndërsa janë shëruar 819 persona.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *