Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Mbërritja e ndihmave mjekësore, Meta falenderon SHBA-të: Mirënjohje për humanitetin në këtë situatë kritike

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur mbërritjen e ndihmave të financuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në kuadër të luftës me koronavirusit.

Meta ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj qeverisë amerikane dhe Komandës Europiane të SHBA për asistencën humanitare duke e konsidruar situatën që po kalon vendi si kritike.

“Mirënjohje qeverisë amerikane dhe Komandës Europiane të SHBA për asistencën humanitare që i japin vendit tonë në këtë situatë kritike. 🇦🇱❤️🇺🇸”, shkruan Meta.

Ashtu sikurse ishte lajmëruar, kanë mbërritur në Shqipëri ndihmat e financuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në kuadër të luftës ndaj pandemisë së koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila ka publikuar pam,jet e mbërritjes së mjeteve dhe pajisjeve mjekësore.

Ministrja shkruan se miku i mirë njihet në ditë të vështira dhe vijon duke shprehur mirënjohjen përndihmën ndaj SHBA-ve.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *