Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Mashtronte qytetarët dhe merrte fitime me uniformën e policisë, kapet në flagrancë mashtruesi 43-vjeçar (Emri+Foto)

I veshur me unifornën e policisë një 43-vjeçar merrte fitime kundrejt shërbimeve që u bënte qytetarëve.

Emri i tij është Ismed Hada i cili është vënë në pranga nga Komisariat P policisë Kuçovë ditën sotme ku sipas pasi u kap në flagrancë me uniforëm policie ndërsa bënte inspektim në zonën e Lapardhasë dhe Lumas.

Hada e bëntë këtë veprim çdo ditë duke u prezantuar si policdhe ndihmonte në kushtet e karantinës kundrejt një shpërblimi qytetarët të shkonin në destinacion.  Mësohet se vetë qytetarët kanë arritur të kuptojnë dhe kanë sinjalizuar policinë.

Nga vëzhgimet e kryera nga inspektorë të Komisariatit të Policisë Kuçovë, është arritur të kapet në flagrancë 43-vjeçari teksa merrte shpërblim ndaj një qyetari të cilit i kishte bërë një shërbim.

I kapur në flagrancë çështja kaloi Prokurosisë së Rrethit Gjyqësor Berat ku 43-vjeçari Ismet Hada banor i fshatit Mbrakull, akuzohet për veprat penale “vjedhje me anë të mashtrimit “dhe “Përvetësim i titullit të punonjësit të policisë “vepra penale parashikuara nga nenet 143 /2të Kodit Penal

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *