Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Masa on-off për të nxjerr para”, gazetari i jep “këshilla” Ramës për të mbushur arkën

Gazetari i njohur Klodian Tomorri ka reaguar me një status në rrjetin e tij social në Facebook në lidhje me masat që po merr qeveria shqiptare për frenimin e përhapjes së koronavirusit në vend.

Tomorri është ndalur tek masat ekonomike që po ndërmerr qeveria dhe me nota ironie i jep disa “këshilla”  Ramës se si grumbullohen paratë shpejt.

Statusi i plotë

“Tani duhen para
1- Bej amnistine sa me shpejte.
Me 3 apo 5 per qind vendose sa te duash, vetem beje tani. Se do te duhet per ate qe vjen me vone.

2- Hap kumarin se po te ikin parate jashte dhe spo merr asgje ne buxhet. Hape me kushte te forta. Licenca 10 milione dollare, kufizim strikt numrit te pikave pa mundesi per blerje pikash brenda licences, taksim super i rende, kufizim per shumat qe luhen.

3- Shiko masa one-off per te nxjerr para se do kete tmerr perpara”.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.