AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Marshim kundër informalitetit në biznese në qendër të Tiranës, pse protestuesit mbajnë tollumbace të zeza në duar (FOTO)

Në ‘’Bulevardin Dëshmorët e Kombit” në kryeqytet ka nisur një marshim kundër informalitetit në biznese, siç transmeton ‘’Fax News”. 

Me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të sipërmarrjes dhe të biznesit të madh kryesisht, protestuesit apelojnë për formalizimin e ekonomisë.

“Do donim që kjo të shërbejë për sensibilizimin dhe të qytetarëve dhe të bizneseve. Kjo nuk është protestë kundër biznesit të vogël”, thotë Julian Mane për ‘’Fax News”.

Protestuesit mbajnë në duar pankarta me mbishkrime të shumta dhe tollombace të zeza. ‘’Kërko kuponin tatimor”, është një nga mbishkrimet më të përdorura. Manifestimi ka qenë tërësisht paqësor dhe nuk ka pasur asnjë incident.

Tollombacet simbolizojnë gjendjen në të cilën sot ndodhet biznesi i paformalizuar. 

(E.K/SHUPLAKA)

 

 

 

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.