Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Mark Marku e akuzoi për blerjen e votave, Pjerin Ndreu i çon mesazh Fevziut: I thuaj që do të shihemi në…

Kryebashkiaku socialist i Lezhës, Pjerin Ndreu ka paralajmëruar se do të hedhë në gjyq Markun Markun, i cili fitoi mandatin si deputet i PD në zgjedhjet e 25 Prillit, për akuzat që ka bërë për blerje votash.

I ftuar në emisionin Opinion mbrëmjen e djeshme, Marku tha se në Lezhë janë shpërndarë para për qytetarët nga zyra shtetërore, duke përmendur edhe emrin e Pjerin Ndreut. Por ky i fundit ndërhyri në emision përmes drejtuesit Blendi Fevziu, të cilit i dërgoi mesazh në telefon.

Blendi Fevziu: Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu më thotë ‘i thuaj Markut që bëri një deklaratë të paskrupullt dhe do shihemi në gjyq’.

Mark Marku: Patjetër do shihemi, dhe ai do shihet për të gjitha abuzimet që ka bërë se do ia nxjerr që nesër. Të gjitha hajdutlliqet që ka bërë aty me pronat, me tokat me të gjitha. Po ja them publikisht.

Blendi Fevziu: A ta marr dhe Pjerinin këtu bëni debat?

Mark Marku: Në gjyq me atë? Po çfarë gjyq me atë… Ai do jetë në gjyq për abuzimet dhe hajdutlliqet që ka bërë.

Blendi Fevziu: Po merre bëni debat.

Mark Marku: Patjetër, do shkojë në gjyq ai. Marku shkon në gjyq kurdo me kënaqësi, por do ia nxjerr unë mos mërzitet Pjerini edhe Ndrec Deda dhe gjithë ata që kanë vjedhur votat tona.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.