Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Situatë shqetèsuese në Maqedoninë e Veriut/ 12 víktima dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar 132 raste të reja me korònavirus dhe 12 víktima gjatë 24 orëve të fundit. Kjo duket një situatë tepër shqetèsuese pasi po rriten shifrat e jetëve të hùmbura ku një ditë më parë u raportuan 9 víktima.

Në 24 orët e fundit në vendin fqinj mësohet se janë kryer 868 testime, nga ku rastet e reja me Còvid janë të shpërndara sipas qyteteve të mëposhtme: -Shkup 57; -Kumanovë 10; -Dibër 1; -Shtip 13; -Prilep 7; -Tetovë 19; -Strugë 3; -Veles 4; -Manastir 1; -Ohër 5; -Kavadar 1; -Gostivar 6; -Probishtip 2; -Shën Nikollë 2; -Resnje 1.

Ndërsa jetët e hùmbura janë: 5 nga Shkupi, 1 nga Shtipi, 2 nga Tetova, 2 nga Struga, 1 nga Velesi dhe 1 nga Gostivari. Deri tani, në Maqedoninë e Veriut janë infektuar 6209 persona, prej të cilëve 2427 janë shëruar kurse 298 persona kanë hùmbur betèjën me korònavirusin e ri. Për momentin janë 2484 raste aktive me Còvid-19.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *