Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Covid-19/ Çfarë po ndodh në Maqedoninë e Veriut?! 176 raste të reja dhe 9 viktíma 24 orët e fundit

Janë shënuar 9 të vdèkur dhe 176 të prekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut teksa mediat vendase referuar autoriteteve të shèndetësisë kanë theksuar se vendi ndodhet në një situatë alármante.

Në 24 orët e fundit në vendin fqinj mësohet se janë kryer 870 teste nga të cilët 176 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, ndërkohë kanë ndërruar jetë edhe 9 persona, 7 nga Shkupi, 1 nga Struga dhe 1 nga Tetova.

Rastet e reja me COVID-19 janë të shpërndara sipas qyteteve të mëposhtme:

Shkup – 61, Tetovë – 22, Strugë – 19, Shtip – 14, Ohër – 14, Kumanovë – 8, Gostivar – 7, Kërçova – 6, Prilep – 5, Veles – 5, Resnjë – 5, Manastri – 3, Koçan – 2, Strumicë – 1, Demir Hisar – 1, Dibër – 1, Pehçevë – 1, Probishtip – 1.

Po ashtu janë shëruar edhe 80 pacientë.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *