AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Mali i Zi/ Nga 18 raste në gjithë vendin me COVID-19, 15 prej tyre nga Tuzi i banuar nga shqiptarët

Koronavirusi, po perhapet me shpejtesi edhe ne Malin e Zi, ku nje nga zonat me te prekura eshte edhe ajo e Tuzit, ne Malin e Zi e cila banohet ne shumice nga shqiptaret.

Keshilli Koordinues kombetar i Malit te Zi, ka bere publike edhe shifrat, mes te cilave nga 34 raste të dyshuara ,18 dolën pozitive, 15 jane nga Tuzi.

Ne nje postim ne rrjetet sociale, Keshilli Kordinues Kombtare i Malit te Zi per luften kunder semundjeve pandemie (ngjitëse) sjell vendim:

“Banoret e #Tuzit te qendrojne ne shtepitë e tyre”. Kndwrsa kryetari i KKK Millutin Simoviq thote: “Qytetaret e Tuzit nga sonte te gjithe te qendrojnë në shtepite e tyre detyrimisht. Fillojmë betejën për Tuzin dhe betejën për krejtë Malin e Zi, duhet të fitojmë luftën kunder Virusit Corona! #CoronaInfoCG”

 

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *