Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashJetë dhe stilKulturëShowBizSocialeTe FunditTe Gjitha

MAGJIKE/ Shqipëria kalon e para në finalen e Eurovizion-it, Anxhela Peristeri përfaqëson denjësisht vendin me këngën“Karma” teksa skena skuqet flakë

Nata e sotme dhe e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës “Eurovision” ka qenë tepër pozitive për Shqipërinë, pasi këngëtarja Anxhela Peristeri i ka siguruar Shqipërisë kualifikimin për në finale.

Me anë të një performimi magjik, Anxhela Peristeri dhuroi emocione me këngën “Karma”, e cila u duartrokit nga publiku. Në këtë mbrëmje performuan 17 përfaqësues të shteteve evropiane.

Kënga “Karma” ka arritur të marrë komente pozitive nga mediat dhe ndjekësit e këtij festivali, të cilët mundën ta shprehin mbeshtetjen me një votë ne numrin 11.

Votat e publikut mundësuan që Anxhela të sigurojë biletën për natën finale të “Eurovision 2021”, duke e bërë atë mes 10 shteteve finaliste të mbrëmjes së sotme.

Ndër Shtetet që marrin pjesë në gjysmëfinalen e dytë janë Bullgaria, Estonia, Finlanda, Greqia, Lituania, Anglia e të tjera.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.