Komisioni i Ekonomisë miraton ligjin e ri, ja çfarë përfitojnë minatorët, naftëtarët dhe metalurgët

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar ditën e sotme projektligjin i cili i hap rrugën trajtimit financiar shtesë për minatorët, naftëtarët...
Komisioni i Ekonomisë miraton ligjin e ri, ja çfarë përfitojnë minatorët, naftëtarët dhe metalurgët

Anëtari i ri i KLP-së, nën hetim për “zhdukje të fashikujve hetimorë”

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë më 11 prill...
Anëtari i ri i KLP-së, nën hetim për “zhdukje të fashikujve hetimorë”

E fundit/ Aksidentohet autobusi Tiranë-Kamëz me pasagjer brenda, përfundon jashtë rrugës me xhama të thyer (VIDEO)

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz. Sipas informacioneve autobusi ka qënë me pasagjer dhe aksidenti ka ndodhur...
E fundit/ Aksidentohet autobusi Tiranë-Kamëz me pasagjer brenda, përfundon jashtë rrugës me xhama të thyer (VIDEO)

Kalaja jep ‘detaje’ nga protesta e 25 majit: Rama do të marrë përgjigje të forta, mund të jetë protestë e fundit

I ftuar mbrëmjen e sotme si çdo të martë ka qënë në studio gazetari Aulon Kalaja I cili ka diskutuar...
Kalaja jep ‘detaje’ nga protesta e 25 majit: Rama do të marrë përgjigje të forta, mund të jetë protestë e fundit

“Të ka ikur truri nga leku i madh”, të revoltuar banorët e Astirit ‘sulmojnë’ ministren: Spirokali vajzë e Merkelit, i rregullove mirë…

Vijon protesta e banorëve të Astirit të cilët prej muajsh tashmë protestojnë kundër zbatimit të projektit të “Unazës së Madhe”,...
“Të ka ikur truri nga leku i madh”, të revoltuar banorët e Astirit ‘sulmojnë’ ministren: Spirokali vajzë e Merkelit, i rregullove mirë…

Delegacioni shqiptar seancë dëgjimore në Holandë, deputetët: Të vetëdijshëm që vizat nuk do të rikthehen

Delegacioni shqiptarë është duke zhvilluar në ditën e tyre të dytë një seancë dëgjimore në parlamentin e Holandës. Ata kanë...
Delegacioni shqiptar seancë dëgjimore në Holandë, deputetët: Të vetëdijshëm që vizat nuk do të rikthehen

Kryemadhi thirrje nënave dhe vajzave: Në 25 Maj, të gjitha bashkë të luftojmë për fëmijët tanë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka qenë pasditen e sotme e pranishme në një takim me nëna dhe vajza në...
Kryemadhi thirrje nënave dhe vajzave: Në 25 Maj, të gjitha bashkë të luftojmë për fëmijët tanë

“Jeni në survejim, tabulatet ua kemi çuar ndërkombëtarëve”, kush janë dy krerët e lartë në PS që iu dha ultimatum Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit dhe Taulant Ballës gjatë takimit...
“Jeni në survejim, tabulatet ua kemi çuar ndërkombëtarëve”, kush janë dy krerët e lartë në PS që iu dha ultimatum Basha

Basha zbulon ‘bashkëpunëtorët’ nga Berati: Ateatët tanë në Perëndim do na ndihmojnë

Lulzim Basha në një takim me Aktivin e zgjeruar të Qarkut në qytetin e Beratit ka treguar ditën e sotme...
Basha zbulon ‘bashkëpunëtorët’ nga Berati: Ateatët tanë në Perëndim do na ndihmojnë

“Mos pranoni asnjë diktator mbi vete…”, Basha thirrje shqiptarëve 46 vjet pas revoltës së Spaçit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar revoltën e Spaçit në 46-vjetorin e saj. Basha shprehet se është krenar për këtë betejë,...
“Mos pranoni asnjë diktator mbi vete…”, Basha thirrje shqiptarëve 46 vjet pas revoltës së Spaçit

“Më shumë se 30 bashki kanë vetëm 1 kandidat”, ish-anëtari i KQZ: Fajin për këtë krizë e ka qeveria

I ftuar ditën e sotme në studion e televizionit Fax News ka qënë ish-anëtari i Komisionit Qëndrorë Zgjedhor, Hysen Osmanaj,...
“Më shumë se 30 bashki kanë vetëm 1 kandidat”, ish-anëtari i KQZ: Fajin për këtë krizë e ka qeveria

DOKUMENTI/ Kallëzim penal për Dorian Tolën! Prokuroria e Tiranës jep përgjigjen: Asnjë procedim në ngarkesë të tij

Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar përpara disa muajsh një sërë reagimesh, ndërsa...
DOKUMENTI/ Kallëzim penal për Dorian Tolën! Prokuroria e Tiranës jep përgjigjen: Asnjë procedim në ngarkesë të tij

Ishin në kërkim ndërkombëtar, policia arreston 2 persona për llogari të drejtësisë italiane

Është filalizuar në qytetin e Durrësit një operacion policor I koduar Hijet e natës, gjatë të cilit janë kapur dy...
Ishin në kërkim ndërkombëtar, policia arreston 2 persona për llogari të drejtësisë italiane

VENDIMI/ Rikthehet në krye të KLSH-së Bujar Leskaj, arsyeja pse u tërhoq Lindita Lati Milo

Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj pas përfundimit të mamdatit të tij në krye të këtij organi...
VENDIMI/ Rikthehet në krye të KLSH-së Bujar Leskaj, arsyeja pse u tërhoq Lindita Lati Milo

Ministri gjerman: Duhet të përfshihemi më shumë në Ballkan, opozita po ndjek politika penguese për integrimin

Ministri gjerman i Shtetit, Michal Roth ka deklaruar se se BE nuk ëstë shuimë e vëmendshme ndaj rajonit të Ballkanit...
Ministri gjerman: Duhet të përfshihemi më shumë në Ballkan, opozita po ndjek politika penguese për integrimin

‘Mehmet Shehu’ persekuton ende, Gjykata e Vlorës pranon padinë e vëllezërve Kacelli

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Vlorë ka pranuar ditën e sotme padinë e dy vëllezërve Kacelli, për të marrë...
‘Mehmet Shehu’ persekuton ende, Gjykata e Vlorës pranon padinë e vëllezërve Kacelli

Kush është prokurorja që futi në sherr KLP-në, 5 anëtarë votojnë kundër saj

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë është vendosur rikthimi në detyre si prokurore në Prokurorinë pranë...
Kush është prokurorja që futi në sherr KLP-në, 5 anëtarë votojnë kundër saj

Shkarkimet nga Vetingu, KLP emëron tre drejtues në prokuroritë e rretheve

Pas shkarkimeve të Vetingut, KLP ka emëruar tre drejtues të rinj në prokuroritë e rretheve. Komisioni i Karrierës në KLP...
Shkarkimet nga Vetingu, KLP emëron tre drejtues në prokuroritë e rretheve

Rama dhe Thaçi takim ‘’kokë më kokë” në kryeministri, një ditë pas fotos së përzemërt Meta-Haradinaj

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar në këto momente një takim kokë më kokë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi....
Rama dhe Thaçi takim ‘’kokë më kokë” në kryeministri, një ditë pas fotos së përzemërt Meta-Haradinaj

”Jam në hallin tim, në punën time”, flet për Fax News punonjësi i bashkisë: Qëlluan me 30 plumba drejt banesës (Video)

Pas pas mesnatës së sotme në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në pjesën e jashtme të...
”Jam në hallin tim, në punën time”, flet për Fax News punonjësi i bashkisë: Qëlluan me 30 plumba drejt banesës (Video)
  2 hours më parë

  E lindur për të qenë e para, ja shenja e horoskopit që e kanë zili të gjithë

  Shenjat kardinale përfaqësojnë pikat kyce të ndryshimit në zodiak, ashtu si dhë në natyrë; DASHI vjen në pranverë, GAFORRJA me…
  9 hours më parë

  Jeni të ”mallkuar” nga yjet, këto janë 3 shenjat e horoskopit që tradhëtohen gjithmonë nga i dashuri i zemrës

  Nuk gjeni lumturi dhe kur mendoni se e keni arritur atë me partnerin, ju ndodhin të papritura. Në fakt… mund…
  16 hours më parë

  Horoskopi/ Parashikimi i yjeve për të lindurit e çdo shenje ditën e sotme

  Dashi Disa projekte të lindura javëve të fundit duhen çuar përpara dhe parashikohet që të sjellin kënaqësi të shumta. Mërkuri…
   4 hours më parë

   Kapet ‘mat’ DJ-i Sardi. Pas ndarjes nga moderatorja, lumturisht…

   5 hours më parë

   Arbana na paska ‘gënjyer’ të gjithëve, zbulon se ku…

   7 hours më parë

   Më sensuale se kurrë, Kejvina Kthella pozon për një…

   9 hours më parë

    “Nuk e di çfarë ka humbur!” Këngëtari reagon publikisht…

   9 hours më parë

   ‘Mjaft gënjeve se je 40-vjeç’, këngëtarja ja mbyll gojën…

   10 hours më parë

   “Unë isha viktima”, Johnny Depp akuzon bashkëshorten se e…

   12 hours më parë

   Aurela Gaçe jep lajmin e papritur për fansat: Jo…

   13 hours më parë

   Edhe ju mundeni: 13 VIP-at shqiptarë që na lanë…

   14 hours më parë

   Fotot/ Kejsi nuk i bindet Stresit, shkon e takon…

   14 hours më parë

   Uau! Vajza e Blendi Fevziut është rritur dhe është…

    8 hours më parë

    Dieta vetëm 48-orëshe që heq toksinat dhe djeg dhjamin…

    Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në…
    16 hours më parë

    Një vakt special, ja receta e përzgjedhur për ditën…

    Përbërësit: 300 gr makarona (të llojit papardele) 200 gr patate të pastruara 2-3 feta proshutë në copa të vogla Djathë…
    23 hours më parë

    I shpëtoi jetën një 60-vjeçare, mjeku shqiptar shpallet hero…

    Një mjek shqiptar në itali është kthyer në heroin e ditës në momentin kur i ka shkëtuar jetën një 60-vjeçareje.…
    1 day më parë

    Probleme me Tiroiden, ja cila është teknika kirurgjikale më…

    U realizua me sukses ndërhyrja kirurgjikale “Tiroidektomi totale” – heqja e tiroides, nga mjeku kirurg i përgjithshëm, Prof.asc.dr. Bahadir Celep,…
    2 days më parë

    Keni probleme me alergjitë e stinës? Këto janë ushqimet…

    Vitamina B5 e njohur ndryshe si Acidi Pantotenik është shumë e rëndësishme për organizmin. Ajo vjen në ndihmë kundër azmës, rënies…
    3 days më parë

    Probleme me tretjen dhe frymëmarrjen, ja 5 bimët çudibërëse…

    Këto bimë mund të gjenden fare lehtë në tregje fruta-perimesh, por edhe në kopshtet e shtëpive tuaja. Përveç përdorimit të…
    3 days më parë

    Alarmi i kuq/ 50 mijë të vdekur nga infeksionet…

    Alarm i kuq për vdekshmërinë si pasojë e infeksioneve spitalore në Itali, por jo vetëm. Sipas statistikave rezulton se në…
    4 days më parë

    Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

    Veza është një nga ushqimet më të shëndetshme për njeriun që ka pësuar një rikthim triumfues, pas pretendimeve për rolin…
    5 days më parë

    Më në fund një zgjidhje, zbulohet metoda e re…

    Ilaçet e para që do të ndalojnë qelizat kancerogjene të bëhen rezistente ndaj trajtimit mund të jenë të disponueshme përgjatë…
    5 days më parë

    Shtatzani të qetë e të sigurt? Femijë të shëndetshëm,…

    Në Maternitetin Hygeia i gjithë stafi i mjekëve, mamive dhe infermierëve, janë të përkushtuar për të përmbushur misionin, pra të…