Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ ‘Strési’ përfshihet në shérr gjatë prótestës, zbulohet me kë u konfróntua

Këngëtari Arkimed Lushaj njohur ndryshe si “Strési” është përfshirë në një ín.cídent gjatë tùbimit të sotëm para ministrisë së Brendshme ndërkohë burime për Fax News bëjnë me dije se është kô.nflíktuar me disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Shqipëri.

Nuk dihen môtivet e kësaj pér.plásjeje por reperi i njohur është larguar për disa momente nga protesta por që është rikthyer sërish. Për shuarjen e ten.síoneve kanë ndërhyrë të rinjtë e FRPD-së të cilët nuk kanë lejuar ágravimin e situatës, ndërsa theksojmë se tùbimi i sotëm është shoqëruar me disa in.cídente.

Nga ana tjetër Lëvizje Vetëvendosje në Shqipëri, thekson se nuk ka pasur asnjë aktivist të përfshirë në përplasje.

“Aktivistët e Lëvizjes kurrë dhe asnjëherë nuk përjashtojnë askënd nga asnjë reagim qytetar. Përçarjet i interesojnë vetëm regjimit kundër të cilit po protestojmë.”- njofton Vetëvendosje.

Nisi fillimisht me mbërritjen e kryedemokratit, Lulzim Basha i cili sapo ju bashkua pró.testës, ishte dikush që ndër.hyri duke pohuar akùza në adresim të tij, por u tha se ishte një provokim për të tensíonuar situatën.

Më pas kishte hedhje të flákadanëve dhe shá.shkave ku Faxweb.al siguroi edhe pamje të saj si dhe një personi të plá.gosur. Më tej përmes një video eksksluzive, transmetuam pamjet e personit në fjalë që prô.vokoi tè.nsionimin e situatës.

Ndërkohë e plá.gosur nga shá.shkat ka mbetur edhe një gazetare e cila mori dè.mtime në këmbë.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi një prô.testë sot pas shè.mbjes së Teatrit Kombëtar ditën e djeshme. Kjo prô.testë është përkrahur edhe nga ôpozita e bashkuar si dhe qytetare dhe aktivistë. Prô.testa 2 orë e 30 minuta ndërkohë që regjizori Robert Budina ka lajmëruar se këto prô.testa nuk do të ndalen pasi do kthehemi sërish në shesh ditën e mërkurë në orën 17:30. Ajo që u vu re se nuk pati fjalime politike por vetëm nga artistë dhe aktivistë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *