Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Lulzim Basha publikon platformën e opozitës për Reformën Zgjedhore

Kreu i opozitës së bashkuar Lulzim Basha Partisë Demokratike, në Facebook ka bërë publike platformën e opozitës lidhur me Reformën Zgjedhore, nismë e marrë së fundmi dhe mbështetur nga ndërkombëtarët e gjithashtu kërkuar si një nga kushtet kryesiore për negociatata.

Basha shkruan përkrah platformës së op[iztës së bashkuar, se vendi ka nevojë për një Reformë të vërtetë Zgjedhore të konsultuar me qytetarët dhe të gjitha grupet e interesit.

Statusi i Bashës:

Shqipëria ka nevojë për një Reformë të vërtetë Zgjedhore të hartuar me transparencë dhe të konsultuar me qytetarët dhe të gjitha grupet e interesit.
Reforma Zgjedhore kërkon vullnet të pastër politik për tu realizuar dhe zbatuar.
Në respekt të transparencës, ky eshtë propozimi i Opozitës së Bashkuar për Reformën Zgjedhore.
Dëshiroj që konsultimi të nisë me JU! Ndaj ju ftoj të ndani me mua mendimet dhe sugjerimet tuaja.

E plotë Këtu


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *