AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Lulzim Basha publikon platformën e opozitës për Reformën Zgjedhore

Kreu i opozitës së bashkuar Lulzim Basha Partisë Demokratike, në Facebook ka bërë publike platformën e opozitës lidhur me Reformën Zgjedhore, nismë e marrë së fundmi dhe mbështetur nga ndërkombëtarët e gjithashtu kërkuar si një nga kushtet kryesiore për negociatata.

Basha shkruan përkrah platformës së op[iztës së bashkuar, se vendi ka nevojë për një Reformë të vërtetë Zgjedhore të konsultuar me qytetarët dhe të gjitha grupet e interesit.

Statusi i Bashës:

Shqipëria ka nevojë për një Reformë të vërtetë Zgjedhore të hartuar me transparencë dhe të konsultuar me qytetarët dhe të gjitha grupet e interesit.
Reforma Zgjedhore kërkon vullnet të pastër politik për tu realizuar dhe zbatuar.
Në respekt të transparencës, ky eshtë propozimi i Opozitës së Bashkuar për Reformën Zgjedhore.
Dëshiroj që konsultimi të nisë me JU! Ndaj ju ftoj të ndani me mua mendimet dhe sugjerimet tuaja.

E plotë Këtu


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *