Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Luiza Gega kualifikohet mrekullisht në finalen e Botërorit

Atletja shqiptare Luiza Gega zhvilloi një garë për tu mos harruar në kualifikueset e garës së 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Doha, duke e mbyllur garën e baterisë së tretë në vendin e 5-të.

Por pavarësisht kësaj, Gega arriti të kualifikohet në finale, pasi u rendit në mesin e gjashtë atleteve me kohën më të mirë në tre bateritë. Me kohën, 9 minuta, 28 sekonda dhe 32 të qintat, Gega u kualifikua për në finalen e madhe, e cila do të zhvillohet të hënën.

Bateria e 1-rë

Peruth Chemutai (Uganda) 9m21s98

Emma Coburn (USA) 9m23s40

Celliphine Chespol (Kenia) 9m24s22

Mekides Abebe (Etiopi) 9m27s61

Karoline Grovdal (Norvegji) 9m28s84

Genevieve Lalonde (Kanada) 9m30s01

Bateria e 2-të

Beatrice Chepkoech (Kenia) 9m18s01

Courtney Frerichs (USA) 9m18s42

Gesa Krause (Gjermani) 9m18s82

Anna Moller (Danimarkë) 9m18s92

Luiza Gega (Shqipëri) 9m28s32

Elizabeth Bird (Britania e Madhe) 9m30s13

Bateria e 3-të

Hyvin Kiyeng (Kenia) 9m29s15s

Winfred Yavi (Bahreini) 9m29s40

Marusa Same (Slloveni) 9m29s68

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *