Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te FunditTe Gjitha

Lufta ndaj kanabisit, Qato nga Durrësi: Ndëshkim policëve të implikuar

Qyteti i Durrësit ishte destinacioni i radhës ku u mbajt konferenca për sensibilizimin kundër kultivimit të bimëve narkotike. Në fjalën e tij Drejtori i Përgjithshëm për Rendin dhe Sigurinë Publike, Altin Qato, kërkoi bashkëpunim të policisë me pushtetin vendor kundër këtij fenomeni dhe apeloi për ndëshkim në rast se konstatohen policë të implikuar.

Sipas një portali online Drejtori i Policisë së Qarkut Durrës, Perlat Cullaj pranoi se problem për kultivimin e kanabisit mbeten Kruja dhe Ishmi, teksa garantoi se do të kontrollohet me rigorozitet i gjithë territori dhe çdo serë ku dyshohet se mund të kultivohet kanabis.

(J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *