Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Luante rolin e nënës dhe abuzonte seksualisht me të miturit pasi i ftonte në shtëpi, arrestohet mësuesja 41-vjeçare

Një mësuese në Miami është arrestuar pasi një studente ka folur me drejtorin e shkollës se është abuzuar nga ajo. Jeanette Valle-Tejeda, 41 vjeç, e cila ka qenë në sistemin shkollor të Qarkut Miami-Dade për 20 vjet, po hetohet nga policia ndërkohë që më shumë informacioni për viktima të tjera po dalin në dritë .

Sipas CrimeOnline, mësuesja u arrestua të premten 6 Mars dhe akuzohet për abuzim seksual të paktën tek tre studente të mitura për disa vjet.

Një nga vajzat që ra viktime e këtij abuzimi i ka thënë policisë se ajo ishte abuzuar për herë të parë seksualisht nga Valle-Tejeda në 2009 kur ishte studente në shkollën e mesme Henry H. Filer, Hialeah dhe më pas për katër vjet të tjera ndërkohë që ishte në shkollën e lartë në Westland Hialeah.

Detajet që lidhen me marrëdhëniet e mësueses dhe nxënësve u paraqitën në raportin e arrestimit, ku u zbulua se ato mungonin në orën e mësimit në të njëjtën kohë në 11 ditë dhe thuhet se dolën së bashku.

Raporti gjithashtu tha se mësuesja luante rolin e nënës duke e ndihmuar financiarisht dhe shpesh herë vajza flinte në shtëpinë e Valle-Tejeda.

Një viktimë e dytë i tha policisë se mësuesja e abuzoi atë për tre vjet dhe i kërkoi asaj seks në telefon duke e kujtuar gjithmonë që të fshinte bisedat kur të mbaronin.

Një viktimë e tretë tha se ajo kaloi kohë me Valle-Tejeda në bare dhe restorante kur ishte 17 vjeç, por në shtëpi në e saj nuk shkoi sepse Valle-Tejeda piu shumë.

Detaje të tjera në raportin e policisë përfshinin një prind i cili u ankua për mësuesen që ftonte studentët në shtëpinë e saj në 2018 dhe u jepte alkool.

Të Premten pasdite, Distrikti Shkollor Miami lëshoi ​​deklaratën vijuese në lidhje me mësuesen: Shkollat ​​Publike të Qarkut Miami-Dade janë thellësisht të shqetësuara për akuzat e bëra kundër këtij individi. Sapo pretendimet u shfaqën muajin e kaluar, mësuesja u hoq nga mjedisi i shkollës dhe Policia e Shkollave Miami-Dade nisi një hetim. Distrikti do ta pushojë nga puna dhe ajo do të parandalohet të kërkojë punë në të ardhmen me këtë sistem shkollor.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.