AktualitetSport

Live’ Fenerbahçe – Partizani 0-2, shënojnë Ozan dhe Fernandao

fenerbahce-partizaniiiPartizani po luan ndeshjen e parë miqësorë kundër gjigandëve të futbollit turk, Fenerbahce.

Një sfidë e cila pritet që të dhurojë mjaft emocione pasi përballen dy nga ekipet më me zë në shtetet përkatëse.

Fenerbahce është një nga ekipet kryesorë në këtë sezon për të fituar titullin kampion në superligën truke ku ndohet vetëm 5-pikë larg vendit të parë.

E njëjta gjë është dhe për skuadrën e Partizanit që është ekipi pretendent për të fituar titullin kampion në Kategorinë Superiore ku pas mbarimit të dy fazave të para ndodhet në vendin e dytë në tabelën e renditjes.

Në këtë mënyrë sfida miqësore e sotme do të jetë mjaft e bukur ku dhe intersi i tifozave është i madh.Në videon e mëposhtme mund të shikoni  ndeshjen LIVE. 

 

Formacionet zyrtare

fenerbahcepartizani

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *