Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

“Ç’po bën o idiot?” Messi e nis me sherr ndeshjen e parë të sezonit me Barcelonën

Barcelona zhvilloi së fundmi një miqësore me ekipin e Gimnastic, të cilën e fitoi me rezultatin 3-1. Lionel Messi luajti kështu ndeshjen e parë të sezonit me katalanasit, pas thashethemeve për largim.

Për të markuar argjentinasin, ishte ngarkuar mbrojtësi Javier Ribelles, i cili duhej të ndalte 6 herë fituesin e Topit të Artë.

Megjithëse një miqësore, Ribelles e dinte se për të shmangur një goleadë duhej të bllokonte argjentinasin dhe mënyra më e sigurt ishin goditjet në këmbë.

Kjo ka sjellë edhe nervozizmi ne Leo Messit, që nuk ka duruar dot më gjatë dhe i është kther kundërshtarit me fjalë të ashpra.

Leo i tha: Çfarë po bën, idiot?! A ke ndërmend të ndalosh së më godituri gjatë gjithë kohës”?

Është vetë Ribelles që zbulon reagimin e yllit të Barcelonës për “Chiringuito”, ndërsa përgjigja e tij ishte se kishte të bënte me më të mirin në botë dhe nuk gjente dot mënyrë tjetër për ta ndalur.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *