Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Grevë për pagat në aeroport, Gjermania anulon 1300 fluturime

Linja ajrore gjermane Lufthansa ka vendosur të anulojë 1.300 fluturime të planifikuara për të enjten dhe të premten, për shkak të një grevë që pilotët vendosën të bëjnë brenda dy ditëve të ardhshme.

Linja ajrore njoftoi të Mërkurën (6 Nëntor 2019) një orar të jashtëzakonshëm të fluturimeve të planifikuar për dy ditët e ardhshme, duke përfshirë anulimin e 700 fluturimeve ditën e enjte dhe 600 fluturimeve të Premten, nga 6,000 fluturimet e përgjithshme Lufthansa Group ishte planifikuar të marrë përsipër në vijim dy dite.

Fluturimet përfshijnë gjithashtu fluturime drejt linjave ajrore Lufthansa, megjithëse greva nuk përfshin Zviceran, Austriak, Ideal Weiss dhe Belgjikë Airlines.

Ufo Aviation tha se rezervonte të drejtën për të shtrirë grevën në degët e tjera të Lufthansa-s. Lufthansa tashmë ka njoftuar disponueshmërinë e shumë mundësive për të modifikuar prenotimin falas, si rezultat i grevës.

Lufthansa kishte humbur më parë një mosmarrëveshje juridike në Gjykatën e Punës në Frankfurt, por njoftoi qëllimin e saj për të apeluar aktgjykimin në Gjykatën e Punës së Shtetit Hessen, që do të thotë se një seancë gjyqësore mund të mbahet më vonë të Mërkurën mbi ligjshmërinë e grevës së thirrur nga sindikata Ufo . Por gjykata ende nuk ka caktuar një datë për seancën dëgjimore.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close