Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shkátërrohet bánda e próstitucionit në Itali, mes të arréstuarve edhe 35-vjeçarja shqiptare (EMRAT)

Kanë rënë në prángat e pólicisë italiane në Breshia 9 persona 5 prej të cilëvë ishin në kërkim ndërsa mes tyre është edhe një 35-vjeçare shqiptare.

Mësohet se Liljana Shoshari 35 vjece, banuese në Rezzato në provincën e Breshas, është shqiptarja e arréstuar dhe bashkë me të edhe shoferi i saj kalabrez Ludovico Raffa 61 vjec dhe shqiptari 27-vjeçar Emiljano Osmani.

Arréstimet janë bërë në kuadër të një operacioni për të shkátërruar një bándë kríminale në fushën e tráfikut të próstitucionit. E arréstuar ka përfunduar edhe një shtetase rumune e quajtur Ionica Paun. Anëtarët e bándës akuzóhen për tráfik e shfrytëzim próstitucioni, grábitje dhe tráfik të drógës.

Hetimet e operacionit “Telepass” kanë nisur 4 vjet më parë, ndërsa vajzat që próstituonin ishin kryesisht nga Europa Lindore. Pesë anëtarë të tjerë të kësaj bánde u shpallën në kërkim ndërkombëtar pólicor.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *