AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Liga e Kampionëve/ Mbyllen 8 takimet, këto janë 16 skuadrat që e kalojnë në fazën e eliminimit direkt (VIDEO)

Janë  luajtur 8 përballjet e fundit në katër grupe të “Champions League” për të mësuar përfundimisht skuadrat që do të kualifikohen për në 16 më të mirat e Europës.

Kështu Liverpool ka shkatërruar me reazultatin 7-0 ekipin e Spartakut të Moskës , ndërsa Maribor Sevilia e të njëjtit grup përfundoi 1-1.

Feyenoord përkundër parashikimeve ka arritur të mpooshtë Napolin E Hysajt me reazultatin 2-1, që edhe pse ka treguar një lojë mjaft të bukur në këtë edicion dhe është në krye të Serie A nuk ka arritur ta kalojë fazën e grupeve.

Reali I Madridit në një ndeshje me apektakël ka arritur të mposhtë me rezultatin 3-2 ekipin e Borussia Dortmund, ndërsa Tottenham ka mposhtur 3-0 Apoerl Nicosia.

Ekipet që kalonë në fazën e eliminimit direkt janë: Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool Tottenham, Barcelona, Real Madrid Sevilla, Juventus, Roma, Bayern Munich, Besiktas, Basel, Shakhtar,PSG, Porto.

Ndeshjet dhe rezultatet sipas grupeve:

Grupi E

Liverpool  7 – 1Spartak Moscoë

Maribor 1 – 1 Sevilla

Grupi F

Feyenoord 2-1 Napoli

Shakhtar Donetsk 2-1 Manchester City

Grupi G

FC Porto 5-2 Monaco

RasenBallsport Leipzig 1-2 Besiktas

Grupi H

Real Madrid 3-2 Borussia Dortmund

Tottenham Hotspur 3-0 APOEL Nicosia

(B.H/Faxweb)

 

 

 

 

 

 

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.