Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Lëvizja surprizë në Kuvend, krijohet një grup i ri parlamentar. Ja 7 deputetët e tij

Është krijuar një grup i ri parlamentar në Kuvend, me pjestarë të partive të djathta që pranuan mandatin e deputetit. Faxweb.al mëson se Grupi parlamentar i Partive të djathta përbëhet nga:

  1.  Adriatik Alimadhi
  2. Kostaq Papa
  3. Ervis Mece
  4. Koci Tahiri
  5. Zef Shtjefni
  6. Selami Jenisheri
  7. Ramazan Gjuzi

Kryetar i këtij grupi të ri parlamentar është zgjedhur kreu i Ballit Kombëtar Adriatik Alimadhi, ndërkohë që më herët nga opozita e re janë krijuar dhe dy grupe të reja, një i kryesuar nga Rudina Hajdari dhe një tjetër nga Nimet Musai.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close