Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Lëkundjet e tjera pas tërmetit janë normale, për çarjen e Tokës…”

Prof.Dr. Dëfrim Shkupi bën apel që qytetarët të mos panikohen. Në emisionin Opinion, ai tha se lëkundjet pas tërmetit të fortë janë krejt normale.

Kjo është e natyrshme. Kohët e fundi pati një prononcim nga drejtori i Instituti të Gjeofizikës dhe ai e shpjegon shumë bukur. Me thënë të drejtën unë jam i qetë, sepse goditja kryesore kaloi, nuk ka më të kësaj madhësie dhe sa vjen shkon në shuarje. Kjo pasi energjia më e madhe është çliruar tashmë. Lëkundjet do vazhdojnë. Ai e shpreh këtë në analizën statistikore që ka bërë për mijëra tërmete. Kjo mund të zgjas dy deri në tre muaj”, tha Prof.Dr. Dëfrim Shkupi.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.