Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar pasditen e sotme në qarkun e Elbasanit, rreth 4 kilometra nga Librazhdi. Magnituda ishte 3.0 ndërsa thellësia ishte 10 km.

Prej disa javësh në vendin tonë janë shënuar lëkundje të lehta tërmeti, kryesisht në zonën e Korcës ku ka pasur edhe ankesa nga qytetarët që kanë frikë të flenë në banesat e tyre dhe nuk kanë marrë asnjë ndihmë nga shteti.

Dëmet më të mëdha i pësuan më 26 nëntor, kur vendi ynë u trondit nga tërmeti i fuqishëm, i cili i mori jetën më shumë se 50 persona, ndërsa epiqendra e tij ishte në detin Adriatik, në afërsi të Durrësit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *