Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Si të mos mjaftonte korònavirusi, ndjehen lëkundje të forta tërmeti në ishullin e Kretës

Në një kohë kur pjesa më e madhe e botës është goditur nga pándemia e korònavirusit, një tjetër fatkeqësi natyrore mund të shkaktojë pánik. Mëngjesin e sotëm, Greqia u gòdit nga një tërmet me mangitudë 4.1 të shkallës Rihter. Rreth orës 08:14 u ndjenë lëkundjet e forta, thellësia e të cilave ishte 40 km.

Epiqendra ishte 123 kilometra në jug të Kretës. Lëkundjet u ndjenë edhe në Agios Nikolaos, Irakleion dhe Athinë. Nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale, por njerëzit janë frikësuar.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *