AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Le të qeshim pak! ‘’Sa herë ju ka rrahur burri?”, si përgjigjen gratë (VIDEO)

Në fakt fenomeni i dhunës ndaj nuk të bën edhe aq për të qeshur, po përgjigjet e disa zonjave, po.

Në ditën ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave, gazetarja e emisionit “Boom” ka pyetur gratë shqiptare se sa herë i ka rrahur burri.

Të intervistuarat, kryesisht në mesomoshë e marrin me “sportivitet” këtë pyetje dhe reagojnë duke qeshur. Disa prej tyre thonë që asnjëherë dhe të tjerat shkojnë edhe më tej duke e justifikuar dhunën ndaj tyre në njëfarë mënyre.

‘’Burrat s’janë të gjithë njësoj”, ‘’për të bërtitur po, po për të më rrahur jo”, thonë një pjesë e të pyeturave, e ndërsa një tjetër kapet mat, pasi thotë që burri ka 40-vite që e ka lënë.

(E.K/Faxweb)

 

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.