Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Largimi i Maradonës bën bashkë rivalët e përjetshëm, gjesti i tifozëve të Romës lë pafjalë napolitanët

Një gjest simbolik  i tifozëve të Romës për të kujtuar legjendën argjentinas Diego Armando Maradona , por ndoshta edhe për të shuar disi rivalitetin për vite me radhë mes napolitanëve. Disa prej tifozëve dëshironin të kujtonin Maradonën duke lënë një këmishë dhe një shall me një dedikim kushtuar legjendës, bashkëngjitur edhe me fanellën e ish-kapitenit të tyre Francesco Totti.

Me këtë gjest ata respektuan ish-yllin e Napolit duke mbajtur homazhe për të  nëpër rrugët e kryeqytetit të tyre bashkë me fanellën e argjentinasit që trishtoi botën e futbollit me vdekjen e tij.

(E.G/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *