Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Lajmi kryesor i medias në vend, ditëlindja e vajzës së presidentit

Mediet uzbeke e kanë përcjellë ditëlindjen e Saida Mirziyoeva, vajzës së madhe të presidenti Shavkat Mirziyoev si lajmin më të rëndësishëm të ditës.

Një artikull kushtuar Saida Mirziyoeva, sipas ”Radio Liberty” ka qenë në krye gjithë ditën në faqen e internetit të agjencisë zyrtare të lajmeve UzA.

Saida Mirziyoeva u emërua zëvendësdrejtoreshë, janarin e kaluar, e një agjencie të re në pronësi të shtetit, e cila kontrollon mediet dhe komunikimet brenda administratës presidenciale.

Mirziyoev ishte një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Islam Karimov dhe mbajti postin e kryeministrit për një kohë të gjatë.

Pas vdekjes së Karimovit, në vitin 2016, Mirziyoev u zgjodh president i vendit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *