Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbulohet laboratori i drogës në Lushnjë, arrestohet një person

Një laborator droge është zbuluar në Lushnjë, ndërkohë që policia ka arritur të arrestoje një person, i cili dyshohet se është pronari i ambientit.

Bëhet me dije se personi i arrestuar kishte përshtatur ambientin e një ish-karburanti, në zonën e quajtur ‘pushimi i shoferëve’, për kultivim të drogës.

Karburani ishte jashtë funksionit që prej vitit 2004, ndërsa ende nuk ka një informacion zyrtar se prej sa kohësh ky ambien është përdorur për kultivim të drogës.

Ndërkohë policia ka sekuestruar llambat ndriçuese dhe materiale të tjera që shërbenin për kultivimin e drogës.

(R.G/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.