Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rama: Mbërrijnë në Shqipëri 11.700 doza Pfizer nga BE dhe kontrata me kompaninë Pfizer-BionTech

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në aeroportin ‘Nënë Tereza’ kanë mbërritur 11.700 doza të Pfizer nga kontrata më kompaninë Pfizer-BionTech dhe një pjesë nga Bashkimi Europian.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama specifikon se 7020 doza janë nga kontrata me kompaninë dhe 4680 nga Bashkimi Europian.

Edi Rama:

🧪 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri – pjesë e kontratës së qeverisë me kompaninë Pfizer 7020 dhe një sasi e parë 4680 nga mbështetja e Bashkimit Europian 🇦🇱🤝🇪🇺

#MëeMiraështëPërpara ⭐️
#ShqipëriaBuzëqesh🌼
#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️

(R.G/faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.