Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Forca të shumta të policisë italiane ndjekin gomonen me drògë në mes të detit, ishte nisur nga Vlora

Një aksiòn për kapjen e një mjeti lundrues tip gomone po zhvillohet në Vlorë. Aksioni ka nisur nga Guarda di Financa italiane.

Një gomone me motor të fuqishëm është ndjekur që nga brigjet italiane. Gomonia dyshohet të jetë nisur nga Vlora me drògë, ka zbarkuar drògën në Itali, aty është pikasur nga Guardia di Financa.

Gomonia është pikasur nga GDF, menjëherë janë vënë në ndjekje të mjetit. Ende nuk është kapur. Janë 7 mjete lundruese të GDF-së që i janë vënë në ndjekje, si dhe dron. Aktualisht gomonia i është afruar Gjirit të Marinës në Karaburun.

Vlorë/Informacion paraprak

Shërbimeve Policore Vlorë, në orët e para të mëngjesit të sotëm janë vënë në ndjekie të një mjeti lundures të dyshimtë.

Konkretisht, Policia Kufitare Vlorë në bashkëpunim me shërbimet e DVP Vlorë, Delta Force, Roja Bregdetare Vlorë dhe Guardia di Finanza, që prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm, kanë pikasur një mjet lundures tip gomone, i cili kryente lëvizje të dyshimta në afërsi të ishullit të Sazanit.

Vijon kontrolli i zonës përreth me qëllim konstatimin dhe bllokimin e mjetit lundrues.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *