Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Lajme të trishta nga Italia/ 106 mjekë e infermierë të vdekur nga koronavirusi, numri i viktimave mbetet ende i lartë

Ndonëse rënia e numrit të viktimave ka ngjallur shpresë në Itali, ende këto shifra mbeten të larta dhe dramatike, ndërsa akoma më i rëndë është lajmi se 106 mjekë dhe infermierë kanë humbur jetën gjat betejës me koronavirusin që prej se është shfaqur në vendin fqinj

Përgjatë 24 orëve të  fundit, numri i viktimave ka shkuar në 610 personandërsa në total ka kapur shifrën e frikshme prej 18279.

Rastet të reja janë 4204 duke e çuar në 143626 numrin total të të prekurve ndërkohë në total numri i të shëruarave ka shkuar në 28470 dhe 3605 janë në gjendje kritike.

Në të gjithë botën ka shkuar në 91816 numri i vitkimave e nga ana tjetër numri i të infektuarve ka kaluar shifrën e 1.5 milionë njerëzve në planet, ku vetm në 6 ditët e fundit janë evidentuar 500 mijë raste.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *