Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Vranë me armë zjarri ‘të fortin’ e Shkodrës, Policia arreston autorin e dytë të vrasjes së Ridvan Hysenajt (EMRI)

Policia e Shkodrës ka arrestuar ditën e sotme një nga autorët e ngjarjes së 28 nëntorit 2020, ku mbeti i vrarë 46 vjecari Ridvan Hysenaj.

Hysenaj u vra të shtunën e 28 nëntorit 2020 brenda makinës së tij nga persona që lëviznin me një motorcikletë.

Hydajet Mehmedaj është personi i arrestuar ditën e sotme nga Policia e Shkodrës si një nga 3 autorët e dyshuar të kësaj ngjarjeje.

Një nga autorët me inicialet M.Gj., u arrestua ditën e vrasjes, ndërsa, autori i tretë, Duel Mehmedaj, është shpallur në kërkim.

Dyshohet se është pikërisht Duel Mehmedaj ekzekutori i Ridvan Hysenajt, ndërsa vëllai i tij i arrestuar ditën e sotme, dyshohet se ka qenë me të në momentin e vrasjes.

Njoftimi:

Shkodër

Finalizohet operacioni policor i koduar “Mushan”.

Vihet në pranga një nga autorët e ngjarjes së ndodhur më datë 28.11.2020, ku mbeti i vrarë shtetasi R. H.

Nga strukturat e posaçme të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, pas informacioneve të marra në rrugë operative dhe punës së mirorganizuar u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:

Hydajet Mehmedaj, 34 vjeç, banues në fshatin Mushan, Shkodër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pas informacioneve të marra dhe lokalizimit të tij në një bar-kafe në fshatin Mushan, Shkodër.

Ky shtetas, në bashkëpunim me shtetasit D. M. (i shpallur në kërkim) dhe M. Gj. (i arrestuar ditën e ngjarjes), më datë 28.11.2020, ka vrarë me armë zjarri shtetasin R. H., 46 vjeç, banues në fshatin Darragjat, Shkodër.

Për shtetasin Hydajet Mehmedaj, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër, më datë 01.12.2020, ka nxjerrë urdhër ndalimi për veprat penale “Vrasja me paramendim” kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.