Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Vetëm 40-vjeç, mjeku kirurg niset me urgjencë drejt spitalit Infektiv në Tiranë

Një mjek kirurg në spitalin e Beratit është prekur nga Covid 19, ndërkohë që gjendja e tij është përkeqësuar në mënyrë të menjëhershme.

Mjeku 40-vjeçar është transportuar me urgjencë drejt spitalit Infektiv, ndërsa mësohet se kirurgu vuante dhe nga diabeti, çka ia ka vështirësuar edhe më tej situatën.

DSHP dhe Higjena kanë dezinfektuar Repartin e Kirurgjise në Spitalin e Beratit, ndërkohë që i gjithë stafi mjekësor është në pritje të rezultateve të tamponit.

Po ashtu nuk dihet nëse ka pacientë të prekur me Covid në këtë repart, ndërsa Berati prej disa ditësh nuk kishte raportuar raste të reja me koronavirus.

Në vendin tonë që prej fillimit të pandemisë 5620 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, nga të cilët 101 vetëm dje, ndërkohë që numri i personave që kanë humbur jetën që prej muajit Mars ka shkuar në 172.

(E.K/Faxweb.al)

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *