Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbulohet shuma marramendëse, makina me para mbërrin me traget nga Italia

Një makinë e mbushur me para është sékuestruar në Portin e Durrësit e cila kishte mbërritur e ngarkuar mbi traget dhe brenda saj janë gjetur një sasi e konsiderueshme valute në eur të cilat rezoltuan të padeklaruara.

Mësohet se paratë janë në valutën euro ndërsa nuk bëhet i ditur ende emri i poseduesit të tyre, nga ishin nisur dhe kush ishte destinacioni.

Operacioni është realizuar nga strukturat doganore në bazë të analizës së riskut. Pas konstatimit nga Dogana, është njoftuar Pólicia për hétime te mëtejshme.

Nuk ka informacion zyrtar rreth sasisë së parave të sekuestruar por medohet të jenë mbi 1 milionë euro.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.