Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Rikthehen lëkundje e tërmetit në Durrës, ja sa ishte magnituda

Një lëkundje tërmeti është regjistruar para pak çastesh në qytetin e Durrësit me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter.

Lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 2 km dhe janë ndjerë ndjeshëm nga qytetarët.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 28 km në veri të qytetit bregdetar dhe 20 km nga qyteti i Laçit.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, epiqendra e tërmetit ka qenë 7 km nga qyteza e Thumanës, aty ku tërmeti i 26 Nëntorit pati forcën goditëse më të madhe.

Sipas raportimeve të banorëve, lëkundjet kanë qenë të shkurtra por të forta, ndërkohë që ato janë ndjerë dhe në qytetin e Tiranës.(F.M/Faxweb.al)

 

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *