Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

PS ‘kapërcen’ PD-në për nisjen e fushatës, ja kush ngjitet e para në skenë për socialistët

Fushata e Partisë Socialiste ka nisur në këto momente në sheshin Skënderbej, ndërsa në skenë ka dalë Vikena Kamenica, e cila ka kënduar himnin kombëtar. Duket se në këtë nisje të fushatës do të ketë një përplasje mes forcave politike, për shkak se PD ka pasur një spostim të orarit, që tashmë përkon me orarin që kishin parashikuar socialistët.

Rama ka zgjedhur që të mos ketë në shesh asnjë qytetar, por vetëm kandidatët për deputetë, ndërkohë që demokratët kanë mbledhur qindra qytetarë, që kanë parkuar dhe makinat e tyre në shesh.

Policia nuk ka ndërhyrë në asnjë nga tubimet, dhe ka masa shtesë vetëm për sigurimin e institucioneve.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.