Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plagosje me armë përpara Bashkisë së Kavajës (Emri)

Një plagosje me armë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Kavajës në vendin e njohur si godian e Bashkisë së Vjetër.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë ndërkohë emri i personit të plagosur është Rexhep Tare ndërsa nuk dihen rrethanat e ngjarjes.

Policia është në vendin e ngjarjes duke bërë të mundur edhe ndalimin e autorit të plagosjes si dhe për të hedhur dritë mbi shkaqet dhe motivet e saj.

Informacion Paraprak

Shoqërohet autori i plagosjes me armë zjarri në Kavajë.

Sekuestrohet edhe arma e dyshuar e krimit

Rreth orës 11:10 në Kavajë, në lagjen nr 2, për motive të dobëta, është plagosur me armë zjarri shtetasi R. T, 53 vjeç, i cili u dërgua në spitalin Rajonal të Durrësit për ndihmë mjekësore jashtë rrezikut për jetën.
Autori i dyshuar i ngjarjes shtetasi F.B, 31 vjeç, nga Kavaja po shoqërohet në Komisariat, për veprime të mëtejshme. Është sekuestruar edhe arma e dyshuar e krimit, një armë zjarri kallashnikov.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje,ku po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *