AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Përfundon seanca për njohjen e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, ja vendimi i prerë që mori Gjykata e Shkodrës

Ka përfunduar pas 2 orësh shqyrtim seanca për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babanit.

Gjatë zhvillimit të gjyqit Zef Hila ka kërkuar që vendimi të mos njihet, e thënë kjo nëpërmjet avokatit të tij në palën mbrojtëse Jordan Daci.

Ndërkaq avokati i Babanit, Eridjan Salianji u është drejtuar se me kërkesën e bërë kanë ngtërruar vend, sepse diçka e tillë parashtrohet në Kolegjin Zgjedhor dhe jo në Gjykatën e Shkodrës.

Gjykata në përfundim ka rrëzuar kërkesën e avokatit të Zef Hilës duke njohur kështu si fitues Mark Babanin si kryebashkiak i Bashkisë së Vaut të Dejës.

Bisedë e 2 avokatëve në seancë:

Jordan Daci, avokat i Hilës: Të shpallet i pavlefshëm procesi zgjedhor

Salianji: Zoti Daci ka ngaterruar Gjykate ku mund te ngresh keto pretendime lidhje me shkelejt e Pretenduara zgjedhore dhe Kushtetuese

Daci: Ky proces është zhvilluar në shkelje të Kushtetutes

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *